לתמיכה טלפונית ושירות לקוחות - 0505584304

קטגוריות המגזין

שמיכת פוך - המילוי כן קובע!

שמיכת פוך - המילוי כן קובע!

החורף הגיע. קר רטוב וגשום. ברגעים אלו אנחנו אוהבים להיכנס מתחת לשמיכת פוך עבה ומפנקת, מצעים נקיים עם ריח של חורף ואם יש גם כוח - ספר טוב וכוס שוקו חם.

ההבדל העיקרי בין כל השמיכות שקיימות כיום בשוק הוא המילוי הטבעי או הסינתטי שלהן. לשמיכות בעלות מילוי טבעי, שידועות יותר כשמיכות פוך, עולם מושגים משלהן עם חוקים ותנאים ברורים. לכן לפני שאתם מוציאים מאות ואף אלפי שקלים על שמיכה שמוגדרת "שמיכת פוך אמיתית",‬ כדאי להכיר קצת את העולם הזה. 

אז מה זה פוך בעצם?

פוך, (פלומה בשמו העברי),‬ הוא השיער הדק והעדין שעל חזה האווז. הוא חומר קל, אוורירי ובעל כושר בידוד גבוה. ככל ששמיכת הפוך מכילה אחוז גבוה יותר של פלומה, כך היא איכותית יותר. וכשאומרים "איכותית" לא מתכוונים רק לכושר החימום שלה, אלא לעוד כמה תפקידים שהיא צריכה למלא.

מעבר לרמות הבידוד של השמיכה יש לבדוק את החומר שממנו עשוי הציפוי שלה. רצוי שציפוי השמיכה יהיה עשוי מ-‭100%‬ כותנה צפופה, שהיא חומר טבעי ונושם שגם מונע חדירה של קרדית האבק לתוך הפוך. 

בנוסף, רצוי שהשמיכה תהיה תפורה בצורת ריבועים כדי להבטיח לכידת אוויר אופטימלית וחלוקה שווה של הפלומה בתוך השמיכה. 

שמיכת הפוך האמיתית, שעם השנים הפכה לשם לכל השמיכות החמות באשר הן, אמורה להיות מורכבת ממילוי של לפחות ‭90%‬ פלומת אווז. מאחר שמדובר בחומר יקר, המחירים של שמיכות אלה הם בהתאם. 

פוך סינתטי: כדוריות וסיבים חלולים

לחומרים הטבעיים יש יתרון על פני החומרים הסינתטיים, ביכולתם לספוג או לפלוט נוזלים המופרשים מגוף האדם בלילה - תכונה שאין לחומרים הסינתטיים, ולכן הם מומלצים פחות. למרות זאת, יש מי שמעדיף שמיכה סינתטית. ההתפתחות הטכנולוגית האדירה שחלה בתחום זה הפכה את השמיכות האלה לאיכותיות יותר.

שמיכה סינתטית באיכות גבוהה עשויה מסיבים חלולים. מטרת הסיבים החלולים ליצור נפח גדול ככל האפשר, כדי לכלוא אוויר שייצור שכבת בידוד. חשוב לוודא שהסיבים אכן חלולים - ככל שיהיה יותר מקום לאוויר, השמיכה תבודד ותחמם יותר, אך אם הסיבים לא יהיו חלולים, איכות הבידוד תהיה נמוכה.

מגוון של שמיכות סינתטיות מוצעות אצלנו באתר,באיכות מעולה. הסוג המובחר ביותר ולכן גם היקר ביותר, הוא שמיכת קומפורל, המנסה לחקות ככל האפשר את הפוך הטבעי באמצעות שימוש בסיבים סינתטיים בצורת כדוריות קטנות. השמיכה השנייה באיכותה היא סופר הולוסיקס, המכילה שישה חללים - ולכן רמת הבידוד שלה גבוהה יותר. אחריה בדירוג  - שמיכת ההולופיל, במילוי סיבים החלולים בארבעה חורים (במקום אחד).